Slow parenting

Główną ideą przyświecającą wychowaniu dzieci w naszej placówce jest tzw. slow parenting, czyli styl wychowania zgodny z naturalnym tempem rozwoju dziecka.
Inspirowani nim, dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć odpowiednie warunki, w których dziecko w naturalny sposób samodzielnie odkrywa świat, w oparciu o własne doświadczenia i zainteresowania. U nas dziecko samo wybiera czym chce się bawić  - naszą rolą jest stworzenie mu idealnych warunków do rozwoju oraz zapewnienie mu opieki, poczucia bezpieczeństwa i czasu, którego każdemu z nas obecnie tak często brakuje.
Na naszych zajęciach szczególny nacisk kładziemy na wspomaganie ruchu, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego dziecka.
Naszymi sprzymierzeńcami są proste, własnoręcznie wykonane zabawki, kontakt z naturą i własna nieograniczona wyobraźnia.
Drodzy rodzice, nie pozwólmy dzieciom na przedwczesny start w wyścigu szczurów!